Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Banki Żywności: Trzeba zmniejszyć skalę marnowania żywności w Polsce

Podczas Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra Food, na specjalnym stoisku wystawienniczym Federacja Polskich Banków Żywności przeprowadzi kampanię informacyjną skierowaną do producentów żywności, dotyczącą racjonalnego wykorzystywania żywności.

Przedstawiciele Federacji Polskich Banków Żywności będą informować wystawców, w jaki sposób podejmując współpracę Banki Żywności, mogą przyczynić się do zmniejszania skali marnowania żywności w Polsce, jednocześnie wspierając Banki Żywności  w przekazywaniu pomocy żywnościowej. Na stoisku będzie można zaczerpnąć informacji o sieci Banków Żywności, najbliższym Banku Żywności, oraz możliwościach przekazywania darowizny żywnościowej.

Dodatkową aktywnością będzie organizowana wśród wystawców już po raz trzeci zbiórka żywności, której celem jest zapobieganie zmarnowaniu żywności, niezagospodarowanej w czasie targów. Żywność zebrana przez Wielkopolski Bank Żywności trafi do lokalnych stowarzyszeń i fundacji organizujących pomoc w formie dożywiania. W 2010r. w ramach akcji na Międzynarodowych Targach Polagra Food Bank Żywności zebrał 740 kg. żywnosci.

Federacja Polskich Banków Żywności od lat ścisłe współpracuje z producentami i dystrybutorami żywności, w celu pozyskania jak największej liczby artykułów spożywczych, dystrybuowanych później wśród organizacji charytatywnych. Banki Żywności systematycznie udzielają pomocy żywnościowej ponad 3, 5 tys. organizacjom i instytucjom społecznym w całym kraju.

Każdego roku pomoc trafia do blisko miliona potrzebujących. Bank Żywności zrzeszony w Federacji Polskich Banków Żywności dysponuje magazynem i jego wyposażeniem, spełniającymi standardy jakości  i bezpieczeństwa żywności. Wiele Banków Żywności posiada też własny transport, dzięki czemu zapewniają szybki i sprawny odbiór każdej darowizny i jej racjonalną, systematyczną dystrybucję.

Obecność Banków Żywności na targach Polagra Food będzie inauguracją kolejnej edycji kampanii "Nie marnuj jedzenia", która w tym roku związana jest z obchodami Światowego Dnia Żywności, przypadającego na 16 października. Kampania ma zachęcić producentów i dystrybutorów do przekazania specjalnej darowizny żywnościowej na rzecz Banków Żywności, w imię hasła "Światowy Dzień Żywności - świętujmy go razem". Kampania otrzymała honorowy patrona Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.© Portal Spożywczy 2021-06-25 12:09:59