Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Dyrektor PKP Energetyka: Kryzys może być impulsem do optymalizacji zużycia energii

Osłabienie koniunktury zazwyczaj jest dla firm impulsem do analizy ponoszonych kosztów, w tym także kosztów związanych z zakupem energii. Dokładna weryfikacja poziomu zużycia prądu oraz próby optymalizacji w tym obszarze będą w naturalny sposób bardziej widoczne w przedsiębiorstwach produkcyjnych, które znaczącą część swoich wydatków ponoszą właśnie na zakup energii - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Szymon Skobel, dyrektor ds. sprzedaży w Oddziale Obrót PKP Energetyka.


Autor: Łukasz Rawa, portalspozywczy.pl
Data: 30-01-2012, 15:36
Szymon Skobel, dyrektor ds. sprzedaży w Oddziale Obrót PKP Energetyka

Począwszy od okresu spowolnienia gospodarczego w 2009 zauważalny jest wzrost dynamiki zmian sprzedawców energii. - Szczególnie wśród małych i średnich przedsiębiorstw - precyzuje Szymon Skobel. - Trend ten utrzymywał się również w latach 2010 i 2011, co zaowocowało większym zainteresowaniem ofertami sprzedawców alternatywnych i stale rosnącą liczbą wniosków o zmianę - dodaje. 

Podkreśla, że dirmy z branży spożywczej to bardzo ważna grupa klientów dla dostawców energii. - Głównie ze względu na fakt, że stanowią one stabilną i energochłonną gałąź przemysłu - akcentuje dyrektor ds. sprzedaży w Oddziale Obrót PKP Energetyka. - Potencjał tego sektora jest widoczny, szczególnie gdy rozpatrujemy go pod względem wielkości przedsiębiorstw. Rosnąca potrzeba optymalizacji kosztów ponoszonych na energię pojawia się nie tylko wśród największych graczy tego sektora, ale coraz częściej także wśród małych i średnich firm, stanowiących bardzo liczną grupę - zauważa.

Jego zdaniem potwierdzeniem większego zainteresowania przedsiębiorców redukcją ponoszonych kosztów jest udział firm w organizowanych przez PKP Energetyka warsztatach poświęconych sposobom optymalizacji zużycia energii.

© Portal Spożywczy 2021-03-08 15:56:36