Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Raport RICS: Polski rynek nieruchomości komercyjnych opiera się negatywnym tendencjom krajów ościennych

Spowolnienie gospodarcze na światowych rynkach w ostatnim kwartale 2011 przełożyło się na słabsze wyniki rynku nieruchomości komercyjnych w Europie. Według danych zaprezentowanych w Raporcie RICS, Polska, Niemcy i Rosja nadal utrzymują pozytywną tendencję, jednak inne rynki, takie jak Francja i Holandia zachowują się zdecydowanie mniej spokojnie.


Autor: Propertynews.pl
Data: 01-02-2012, 13:17

W Europie największą odporność na kryzys związany z międzynarodowym zadłużeniem wykazują Niemcy. Respondenci wskazywali na utrzymujący się pozytywny wskaźnik popytu najemców, a także przewidują wzrostową tendencję wysokości czynszów i działalności inwestycyjnej, choć tempo tych wzrostów będzie słabsze niż na koniec ubiegłego roku.

Natomiast wyniki Polski i Rosji są w dużej mierze zbliżone. Pomimo, że oczekiwania związane z wynajmem zdają się stabilizować, to obydwa kraje przewidują wzrost wartości kapitału i działalności inwestycyjnej.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Polski rynek nieruchomości opiera się negatywnym tendencjom krajów ościennych, wciąż postrzegany jest jako atrakcyjny i rozwijający się obszar inwestycyjny. Z roku na rok zwiększa się dostępność nowoczesnych powierzchni handlowych i biurowych, co wyraźnie odbiega od średniej europejskiej. Dzięki temu Polska staje się naturalną alternatywą dla rynków nasyconych - komentuje wyniki raportu Monika Dębska -Pastakia, przewodnicząca zarządu RICS Polska.

Czytaj więcej na www.propertynews.pl

© Portal Spożywczy 2021-03-08 16:40:05