Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Reunipeche chce mocniej wejść na rynek japoński i rosyjski

Specjalizujący się w rybołówstwie koncern Reunipeche, chce rozwijać swą działalność eksportową i podbić rynek japoński i rosyjski, obecnie firma sprzedaje swoje produkty na rynkach europejskim, azjatyckim i amerykańskim.


Autor: pr
Data: 03-04-2012, 18:49

Specjalizując się w połowach, rozbiorze i dystrybucji popularnych gatunków ryb pelagicznych, firma Reunipeche opiera swoją ofertę na kilku gatunkach, takich jak miecznik, tuńczyk biały i tuńczyk żółtopłetwy (których połowy były szczególnie obfite w 2011 r.), a także tuńczyk wielkooki. Rok 2011 był również doskonały, jeżeli chodzi o połowy koryfeny (znanej również pod nazwą mahi mahi), bardzo cenionej przez amerykańskich konsumentów, oferowanej zarówno w postaci ryby świeżej, jak i mrożonej.

Reunipeche koncentruje swoją działalność na obszarze położonym na południe i na wschód od Madagaskaru, wokół wyspy Réunion aż po wody przybrzeżne Mauritiusa (obszar pochodzenia FAO 51). Wielkie bogactwo odmian i gatunków ryb w jakie obfitują wody wokół Réunion, umożliwia oferowanie szerokiej palety ryb pochodzących z połowu taklowcami, takich jak marlin, rekin, żaglica itp.

Eksport stanowi połowę obrotów przedsiębiorstwa i obejmuje zwłaszcza świeże filety z miecznika i tuńczyka. Od 2012 roku Reunipeche bezpośrednio z wyspy Réunion zaopatruje rynek japoński, a konkretnie Tokio, gdzie co tydzień wysyła się 4 tony ryb.

© Portal Spożywczy 2021-03-01 23:55:59