Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Premier: Ustawa podwyższającą wiek emerytalny w maju

Premier Donald Tusk zakłada, że parlament przyjmie, a prezydent podpiszę ustawę wydłużającą wiek emerytalny do 67 roku życia w maju 2012 roku.


Autor: PAP
Data: 03-04-2012, 19:48

"Będziemy chcieli zaprezentować w Komisji Trójstronnej kształt ustawy. Konsultacje społeczne przyniosły efekt, projekt rządowy będzie inny niż ten który prezentowaliśmy na początku. (...) Zakładam prezentację projektu rządowego i następnie przedłożenie na posiedzenie Radę Ministrów w ciągu 2 tygodni po świętach. Powinniśmy rozpocząć prace w parlamencie jeszcze w kwietniu, w maju zakończyć proces legislacyjny, także z podpisem pana prezydenta" - powiedział we wtorek Tusk.

W ubiegłym tygodniu koalicja PO-PSL porozumiała się w sprawie projektu ustawy podnoszącej wiek emerytalny do 67 roku życia dla kobiet i mężczyzn. Koalicja doszła do porozumienia również w sprawie emerytur częściowych, które będą wynosiły 50 proc. kapitału emerytalnego dla kobiet po ukończeniu 62 lat i 35 lat stażu pracy oraz mężczyzn po 65 roku życia i 40 latach pracy.

W projekcie ustawy zawarta będzie także możliwość sfinansowanie składek emerytalnych za czas urlopu wychowawczego dla wszystkich kobiet, które urodziły dzieci.

© Portal Spożywczy 2021-03-02 02:27:31