Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Polacy doganiają kraje Europy Zachodniej w ilości wypijanej wody butelkowanej

Pod względem wypijanej wody butelkowanej Polacy doganiają Europę Zachodnią - obecnie pijemy jej około 90 litrów rocznie, podczas gdy nasi zachodni sąsiedzi - 120 litrów. Okazuje się jednak, że Polacy często nie wiedzą, co piją, na przykład nie rozróżniają wody mineralnej od źródlanej - Czytamy w Gazeta.pl Pieniądze.


Autor: Gazeta.pl
Data: 14-04-2012, 10:18
Prawie 15 proc. polskiego rynku wód butelkowanych stanowią wody smakowe, które jednak według przepisów, zaliczają się do kategorii napojów

Jak podaje serwis Gazeta.pl, rynek wody rośnie dużo szybciej niż innych napojów bezalkoholowych, np. soków. W ostatnich latach zdarzało się, że wzrost sprzedaży był dwucyfrowy. Wyjątkiem był zeszły rok, gdy ze względu na zimne lato sprzedaż spadła o 1,5 proc. (dane firmy Nielsen). Zdaniem przedstawicieli tej branży, kategoria wody ma wciąż duży potencjał z uwagi na trend prozdrowotny, wyraźnie widoczny wśród Polaków.

Według danych Państwowego Zakładu Higieny, który kwalifikuje wody przed ich wprowadzeniem na rynek, w 2011 roku 44 proc. wód to były wody mineralne, 54 proc. - źródlane, a 2 proc. - stołowe. Wśród wód mineralnych najwięcej jest tych niskozmineralizowanych (do 500 mg na litr), które nie mają specjalnie korzystnego wpływu na zdrowie - czytamy w Gazeta.pl Pieniądze.

© Portal Spożywczy 2021-03-01 05:28:51