Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

FoodCare wprowadza napój izotoniczny słodzony stewią

Marka 4Move, która zadebiutowała na rynku niespełna dwa lata temu, ulepszyła swoje produkty wprowadzając do ich składu - jako pierwsza marka na polskim rynku izotoników - stewię.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 29-05-2012, 10:23
Paulina Włodarska, dyrektor marketingu firmy FoodCare; Fot. ŻelaznaStudio

- Badania nad wprowadzeniem stewii do napojów 4Move rozpoczęliśmy ponad pół roku temu, tj. z chwilą, gdy substancja ta została dopuszczona do stosowania na rynkach krajów Unii Europejskiej. Po pracach nad różnymi recepturami oraz wielu testach z udziałem konsumentów możemy zaoferować im nowy i jeszcze zdrowszy napój - pierwszy na polskim rynku izotonik ze stewią, bez syntetycznych słodzików - powiedziała Paulina Włodarska, dyrektor marketingu firmy FoodCare.

Wprowadzenie stewii do wszystkich pięciu smaków izotoników 4Move stało się okazją do przeprowadzenia kilku innych istotnych zmian w składzie napojów. W recepturach znacznie zmniejszono udział cukru i glukozy, a dla jeszcze efektywniejszego nawodnienia organizmu po wysiłku fizycznym wzbogacono je o magnez, potas, wapń i sód. Dodatkową porcję energii dostarczają zmęczonemu organizmowi zawarte w napojach węglowodany.

Nowa receptura to jednak nie jedyna zmiana, jaką w ostatnim czasie przeszły napoje 4Move. Izotonik zmienił swoje portfolio wprowadzając dwie nowości. Obecnie oferowany jest w pięciu smakach: blueberry (niebieski), lemon (żółty), lime/mint (zielony), grape (fioletowy - nowość) i zero proc. o smaku grejpfrutowym (biały - nowość). Wszystkie smaki sprzedawane są w zupełnie nowych butelkach o poj. 700 ml. Na wszystkich etykietach znajduje się znak informujący o tym, że 4Move to jedyny Oficjalny Napój Izotoniczny Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej.

Czytaj także: Stewia krzepi

© Portal Spożywczy 2020-09-25 15:56:11