Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Glanbia odstępuje część Yoplait

Dnia 17 maja bieżącego roku, przedstawiciele jednego z największych przetwórców mleka w Irlandii - Glanbia; ogłosili, że w następstwie strategicznego przeglądu działu firmy odpowiadającego za produkty dla konsumentów, zgodzili się na nowe warunki długookresowej współpracy ze znanym francuskim producentem jogurtów - firmą Yoplait - informuje FAMMU/FAPA.

Za kwotę 18 mln EUR Glanbia odstąpi Yoplait prawa z umowy franczyzowej. Glanbia nadal będzie zajmować się sprzedażą markowych produktów Yoplait i będzie ją wspierać poprzez swój oddział z siedzibą w Dublinie. Yoplait będzie stopniowo przejmować odpowiedzialność za produkcję, marketing i zarządzanie produktami w Irlandii i Irlandii Północnej. W wyniku podjętej decyzji wstrzymana zostanie produkcja w zakładzie zlokalizowanym w miejscowości Inch w hrabstwie Wexford w południowo zachodniej części Irlandii.

Glanbia oferowała produkty marki Yoplait na zasadzie franczyzy od 1973 roku. Mające zajść zmiany spowodowane są trudnym otoczeniem detalicznym.

Oddział Glanbii, odpowiadający za produkty konsumenckie nadal będzie koncentrować się na innowacjach i rozwoju swojej podstawowej działalności w sektorze napojów i produktów spożywczych, marek Kilmeaden, Avonmore, Premier oraz innych z grupy produktów świeżych.© Portal Spożywczy 2021-09-24 08:57:21