Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Cereal Planet planuje przenieść się z NewConnect na GPW

Producent spożywczy działający na Ukrainie, Cereal Planet, który chce pozyskać do 2,5 mln euro z oferty prywatnej na NewConnect, może przenieść się na rynek główny warszawskiej giełdy w ciągu 2-3 lat, poinformował agencję ISB dyrektor generalny spółki Anatoliy Vlasenko.

- Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja na rynkach finansowych jest trudna, ale naszym celem jest debiut na NewConnect. Uważam, że nasz produkcyjno-dystrybucyjny profil działalności wraz z istotną skalą działania i jasną strategią rozwoju będzie korzystną inwestycją, tym bardziej że w ciągu dwóch-trzech lat chcemy przenieść się na rynek główny - powiedział ISB Vlasenko.

Spółka chce pozyskać środki finansowe na program inwestycyjny o wartości ok. 2,5 mln euro, który może być sfinansowany poprzez emisję akcji oraz środki własne. Grupa zamierza m.in. rozbudować i zmodernizować zakład produkcyjny (Biełokołodiezanskie, k. Charkowa) mieszanek i kasz zbożowych, gryczanych, jaglanych, jęczmiennych, płatków owsianych.

Dyrektor zaznaczył, że w przyszłości spółka bierze pod uwagę pozyskanie kolejnych środków z emisji obligacji. Ma też możliwości finansowania rozwoju kredytem i środkami własnymi.

Spółka realizuje plan ekspansji w kolejnych, szczególnie centralnych, regionach Ukrainy. "Prowadzimy rozmowy o wejściu do kolejnych sieci" - powiedział Vlasenko.

Bogdan Adamowicz, członek zarządu Progress Holding, który jest doradcą finansowym spółki w procesie private placement oraz debiutu na NewConnect, spodziewa się zamknięcia transakcji do końca III kw. 2012 r.

Cereal Planet to cypryjski holding kontrolujący grupę firm Ranok - Olimp z Charkowa. Grupa zajmuje się produkcją mieszanek i kasz zbożowych, gryczanych, jaglanych, jęczmiennych, płatków owsianych, jęczmiennych, grochu, prosa itp.

Spółki posiadają w Charkowie zakład do pakowania kasz, wyposażony w kilka linii produkcyjnych. Gotowe towary są dostarczane do sieci supermarketów, hurtowni oraz sklepów we wschodniej i centralnej Ukrainie. W ubiegłym roku Cereal Planet według wstępnych danych (zgodnych ze standardami MSR) zarobił na czysto 2,88 mln euro (12,70 mln zł) przy przychodach na poziomie 27,09 mln euro (119,45 mln zł).© Portal Spożywczy 2021-09-16 13:40:17