Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Nowa firma na rynku inwestycji w alkohole

W zeszłym tygodniu spółka Stilnovisti rozpoczęła oferowanie inwestycji alternatywnych opartych o wino, whisky oraz dzieła sztuki polskim klientom. Spółka w 100 proc. zależna jest od Krzysztofa Maruszewskiego, który jest doświadczonym zarządzającym aktywami alternatywnymi w Polsce i środkowej Europie.

Początki spółki datuje się na 2006 rok, kiedy obecny prezes Krzysztof Maruszewski, stworzył pierwszy portfel oparty o wina bordoskie. W latach 2009 - 2012 (26 czerwiec) Krzysztof Maruszewski był zarządzającym portfelem inwestycji alkoholowych w firmie Wealth Solutions, w której odpowiadał za portfel o wartości 130 milionów złotych.

Obecna sytuacja na rynku wina zdecydowanie zachęca do inwestowania ze względu na drugą korektę w ostatnim roku, która miała miejsce przede wszystkim na rynku win pochodzących z Bordeaux. Wiele win można aktualnie nabyć w bardzo okazyjnych cenach, a sytuacja przypomina tę z początku 2009 roku, kiedy po okresie korekty z jesieni 2008, nastąpił długi trend wzrostowy trwający prawie 2,5 roku.

Rynek whisky single malt, bo tylko takie whisky są przedmiotem obrotu kinwestycyjnego, przeżywa obecnie bardzo dynamiczny rozwój, którego efektem jest duża ilość aukcji najrzadszych kolekcjonerskich butelek. W przeciwieństwie do rynku wina przy najlepszych kolekcjonerskich, a zarazem inwestycyjnych whisky, mówimy o edycjach kilkuset butelkowych. Rynek whisky jest zdecydowanie mniejszy niż rynek wina, co czyni go mniej płynnym, ale także bardziej zyskownym.

- Nasza oferta będzie bardziej dostosowana do specyfiki każdego z naszych aktywów, ale także do oczekiwań klientów - mówi Krzysztof Maruszewski, prezes Stilnovisti. - Po pierwsze obniżamy wszystkie prowizję dla klientów. Po drugie obniżamy minimalną kwotę inwestycji do 5000 zł. Po trzecie umożliwimy wpłaty regularne dla klientów zaczynające się już od 200 zł miesięcznie. Te wszystkie działania mają na celu poszerzenia grona klientów, którzy dotychczas nie mieli możliwości inwestowania w wino i whisky - dodaje.© Portal Spożywczy 2021-09-23 20:54:10