Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Tablica w rocznicę śmierci Leppera

W pierwszą rocznicę śmierci przewodniczącego Samoobrony Andrzeja Leppera, na fasadzie budynku, w którym mieściła się siedziba partii przy Al. Jerozolimskich 30 w Warszawie, odsłonięto w niedzielę tablicę upamiętniającą tego polityka.

Na granitowym kamieniu wykuto napis: "Przewodniczący partii i związku zawodowego rolnictwa Samoobrona, wicemarszałek Sejmu, wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł na Sejm Andrzej Lepper 1954-2011. Członkowie i sympatycy".

W ramach obchodów około stu osób wzięło po południu udział w mszy św. w intencji zmarłego w Kościele św. Aleksandra przy Placu Trzech Krzyży. Po nabożeństwie zgromadzeni przeszli w pochodzie ze sztandarami Samoobrony pod dawną siedzibę partii.

Były rzecznik Samoobrony, bliski współpracownik Leppera Mateusz Piskorski mówił dziennikarzom, że przewodniczącego brakuje w życiu politycznym. "Pomimo kontrowersji, które budził był postacią niepowtarzalną, nietuzinkową, jedyną w swoim rodzaju na polskiej scenie politycznej" - przekonywał.

Szef Samoobrony, były wicepremier rządu PiS-LPR-Samoobrona Andrzej Lepper został znaleziony martwy 5 sierpnia 2011 r. w warszawskiej siedzibie ugrupowania. Leppera - powieszonego w łazience na sznurze przymocowanym do worka bokserskiego - znalazł jego zięć. Za przyczynę śmierci prokuratura uznała "ucisk pętli na szyję". Podczas sekcji nie stwierdzono obrażeń, które by wskazywały na udział osób trzecich. Śledztwo w tej sprawie trwa.© Portal Spożywczy 2021-09-24 09:15:59