Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Perła złożyła wniosek o stwierdzenie zasiedzenia browaru w Zwierzyńcu

Prawa do zwierzynieckiego browaru od lat domaga się rodzina Zamoyskich. To odstraszało potencjalnych dzierżawców nieruchomości. Tymczasem okazuje się, że tuż przed ogłoszeniem kolejnego przetargu przez starostwo, wniosek o stwierdzenie zasiedzenia złożyła do sądu spółka Perła - Browary Lubelskie - podaje "Kurier Lubelski".

Kolejny już przetarg na dzierżawę browaru w Zwierzyńcu starostwo ogłosiło na początku sierpnia. W ogłoszeniu przetargowym jest informacja o dążeniach rodziny Zamoyskich do odzyskania nieruchomości. Tymczasem okazuje się, że nie tylko potomkowie hetmana roszczą sobie prawa do browaru.

- Perła - Browary Lubelskie SA złożyła wniosek o stwierdzenie zasiedzenia browaru w Zwierzyńcu - potwierdza Robert Olak z Agencji PR ROmedia reprezentującej Perłę.

Dokument trafił do Sądu Rejonowego w Zamościu. Dodatkowo, spółka wystąpiła również o zabezpieczenie wniosku przez wpisanie ostrzeżenia o toczącym się postępowaniu do księgi wieczystej browaru w Zwierzyńcu.© Portal Spożywczy 2021-10-22 05:16:53