Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Sieć Biedronka wspiera akcję Caritas

Sieć Biedronka po raz kolejny wspólnie z Caritas Polska wspierać będzie najbardziej potrzebujące dzieci. Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, w dniach 24-25 sierpnia br. w wybranych sklepach sieci Biedronka odbędzie się zbiórka przyborów szkolnych.

Zbiórka przyborów szkolnych organizowana jest pod hasłem „Z Uśmiechem do Szkoły". Przeprowadzona będzie w wybranych sklepach sieci Biedronka na terenie województwa lubuskiego oraz powiatu głogowskiego i polkowickiego. Odbywać się będzie od godz. 10.00 do 20.00. Przybory szkolne zbierane w czasie akcji zostaną przekazane dzieciom z rodzin najbardziej potrzebujących.

Od ponad 16 lat sieć Biedronka wspiera lokalne społeczności, akcje charytatywne i wiele innych inicjatyw społecznych. Biedronka od wielu lat współpracuje z Caritas Polska i oddziałami diecezjalnymi instytucji. Przekazuje m.in. żywność oraz produkty przydatne w gospodarstwie domowym.


Sieć jest również zaangażowana w organizację obchodów Międzynarodowego Dnia Chorego w warszawskich szpitalach dziecięcych. Wspierała prace badawcze prowadzone na rzecz budowy sztucznego serca. Za wieloletnie wsparcie i działalność prospołeczną, firma została dwukrotnie wyróżniona nagrodą Ubi Caritas. Popularna sieć prowadzi też własne akcje, w tym kampanię promującą darowizny na rzecz najmłodszych w ramach przekazania 1 proc. podatku, czy zbiórki prowadzone wspólnie z Federacją Polskich Banków Żywności.© Portal Spożywczy 2021-09-25 13:32:48