Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Perła nie wyklucza startowania w przetargu na dzierżawę browaru w Zwierzyńcu

Spółka Perła-Browary Lubelskie, choć złożyła w Sądzie Rejonowym w Zamościu wniosek o stwierdzenie zasiedzenia browaru w Zwierzyńcu, nie wyklucza startowania w przetargu na dzierżawę browaru w Zwierzyńcu. - Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła - zaznaczył Robert Olak z firmy PR zajmującej się obsługą prasową Perły.

Olak zaznaczył, że w oficjalnym komunikacie ogłoszonym przez starostę zamojskiego, dotyczącym przetargu na dzierżawę budynków w Zwierzyńcu nie było informacji o wniosku złożonym w sądzie przez Perłę-Browary Lubelskie; jest tam natomiast zapis dotyczący roszczeń spadkobierców ostatniego właściciela browaru. Perła, wraz z wnioskiem o stwierdzenie zasiedzenia, wystąpiła do sądu o wpisanie do księgi wieczystej ostrzeżenia o prowadzeniu postępowania o nabycie własności browaru przez zasiedzenie.

Starosta zamojski Henryk Matej powiedział PAP, że wniosek Perły, złożony w sądzie, do niczego go nie obliguje. Przetarg na dzierżawę browaru nie zostanie przerwany, nie będą też zmienione jego warunki - zaznaczył. "Wpis do księgi wieczystej może być dokonany jedynie na podstawie postanowienia sądu, a takiego przecież jeszcze nie ma. Jest tylko wniosek" - podkreślił.

Olak powiedział, że mimo wniosku złożonego w sądzie zarząd Perły nie wyklucza startowania w przetargu na dzierżawę browaru w Zwierzyńcu. "Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła" - zaznaczył.

Starostwo Powiatowe w Zamościu ogłosiło przetarg na dzierżawę browaru na okres 15 lat, który ma być rozstrzygnięty na początku września. W warunkach przetargu zapisano, że browar ma produkować rocznie co najmniej 10 tys. hektolitrów piwa. Zakład nie jest wyposażony w linie do produkcji.© Portal Spożywczy 2021-09-16 13:27:44