Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Ciechan i Perła złożyły oferty na Browar Zwierzyniec

Browar Ciechan oraz Perła - Browary Lubelskie chcą kupić browar w Zwierzyńcu. Do starosty zamojskiego wpłynęła też oferta od przedsiębiorcy ze Świdnika oraz jedna anonimowa - informuje "Gazeta Wyborcza".

Marek Jakubiak, właściciel Browaru Ciechan i Browaru Lwówek Śląski powiedział na łamach "GW", że ma nadzieję, że komisja weźmie pod uwagę to, że przedsiębiorca specjalizuje się w małych browarach. Jakubiak już w zeszłym roku usiłował zainwestować na Lubelszczyźnie, jednak w poprzednim przetargu liczyła się wyłącznie cena dzierżawy i Jakubiaka pokonała spółka Euro-Projekt (ta, która ostatecznie nie rozpoczęła produkcji).

O zakład zawalczą także Browary Lubelskie - pisze "GW". Zwłaszcza, że cały czas Perła czuje się w Zwierzyńcu jak u siebie - złożyła do Sądu Rejonowego w Zamościu wniosek, by do księgi wieczystej zwierzynieckiego browaru wpisać ostrzeżenie, że Perła stara się o stwierdzenie zasiedzenia browaru w Zwierzyńcu. W piątek sąd oddalił wniosek dotyczący wpisania ostrzeżenia, sama sprawa o stwierdzenie zasiedzenia rozstrzygnie się w Prokuratorii Generalnej.

Komisja ma otworzyć oferty w poniedziałek 3 września, wówczas okaże się, które oferty spełniają kryteria formalne.© Portal Spożywczy 2021-09-24 04:41:12