Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Metro Properties zapowiada rozbudowy kolejnych galerii

Spółka Metro Properties wspólnie z właścicielem centrów handlowym M1 - firmą Apollo Rida - przygotowała plan rozbudowy kolejnych galerii. - W ubiegłych latach rozbudowaliśmy już centra handlowe w Czeladzi, Zabrzu i Krakowie - wylicza Renata Kinde-Czyż, prezes zarządu Metro Properties. Zdradza, że w następnej kolejności powiększone zostaną obiekty w podwarszawskich Markach, Poznaniu i w Częstochowie.

Renata Kinde-Czyż zapytana o popyt najemców na nowe powierzchnie handlowe potwierdziła ich duże zainteresowanie planowanymi przez spółkę projektami. - Nasze obiektu to centra nawet na trudne czasy. Ich grupą docelową jest średnia polska rodzina, która nastawiona jest na rodzinne zakupy. Najemcy wiedzą, że w naszych centrach rzadko spotyka się osoby spacerujące. Wynika to z tego, że galerie M1 położone są poza centrami miast. Klienci wybierają je w konkretnym celu - zakupów. Nie mamy żadnego problemy z komercjalizacją, czy też rekomercjalizacją naszych powierzchni - podsumowuje Renta Kinde-Czyż.

Prezes Metro Properties zauważa, że na rynku widać pewne oznaki spowolnienia gospodarczego, ale jej zdaniem to trend jak każdy. - Sytuacja zmienia się dynamicznie i trzeba być na to przygotowanym. Centra handlowe powinny być gotowe na różne warianty. Muszą dbać o to, żeby klienci chcieli robić w nich zakupy i dostarczać im dokładnie takiej oferty jakiej oczekują. Wtedy operatorzy nie powinni mieć większych problemów - mówi Renata Kinde-Czyż.

Zobacz wideo na propertynews.pl© Portal Spożywczy 2022-01-20 03:50:52