Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

UOKiK zgodził się na koncentrację w segmencie sprzedaży AGD

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez spółkę Openmedia kontroli nad Avans oraz Avans Ecommerce. Przedsiębiorcy zajmują się m.in. sprzedażą sprzętu RTV, AGD i komputerowego.

Openmedia jest powiązana ze spółką Domex, która działa na rynku detalicznej sprzedaży sprzętu AGD, RTV oraz komputerowego. Jest ona m.in. właścicielem sklepów internetowych, a także zarządza częścią sklepów sieci Mediaexpert. Przejmowane spółki zajmują się sprzedażą detaliczną i hurtową (Avans) oraz internetową (Avans Ecommerce). Do sieci Avans należą sklepy własne, działające na podstawie umów franczyzowych oraz sklepy internetowe. W wyniku transakcji Openmedia przejmie kontrolę nad Avans oraz Avans Ecommerce.

W trakcie postępowania badano m.in. wpływ transakcji na konkurencję na lokalnych rynkach detalicznej sprzedaży sprzętu RTV, AGD i komputerowego. Z przeprowadzonej analizy wynika, że na ternie żadnego z województw, ani poszczególnych miast łączne udziały uczestników transakcji nie przekroczą 20 proc. Koncentracja nie doprowadzi również do ograniczenia konkurencji na rynku hurtowej i internetowej sprzedaży.© Portal Spożywczy 2022-01-18 06:00:06