Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Podkarpackie chce przyciągnąć inwestorów z Korei Płd.

Przedstawiciele dziesięciu firm z Korei Południowej przebywali w piątek na terenie województwa podkarpackiego. Zwiedzili m.in. Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis oraz rozmawiali z przedstawicielami życia gospodarczego regionu.

Jak powiedział PAP zastępca dyrektora Departamentu Strategii i Planowania Przestrzennego w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie Roman Ostafijczuk, dalekowschodni inwestorzy są bardzo mile widziany w każdym regionie. "Przynajmniej trzy państwa: Chiny, Indie i Korea to tygrysy Azji. Mają pieniądze i muszą je gdzieś ulokować. Dlatego zaprosiliśmy ich do Polski" - dodał.

Na Podkarpaciu Koreańczycy zwiedzili Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis, gdzie znajdują się tereny pod inwestycje oraz inkubator technologiczny. Obejrzeli również prezentacje dwóch specjalnych stref ekonomicznych działających na Podkarpaciu oraz Parku Przemysłowego w Leżajsku.

Goście rozmawiali też z przedstawicielami podkarpackich firm z różnych branż m.in.: budowlanej, metalowej, handlowej, IT i samochodowej. Na spotkanie, które odbyło się w podkarpackim urzędzie marszałkowskim zaproszono przedstawicieli firm z każdej branży, interesującej Koreańczyków.

"Umożliwiamy spotkanie i rozmowę z przedsiębiorcami z Korei, jej efekty w dużej mierze zależą od samych biznesmenów" - podkreślił Ostafijczuk.

Misję gospodarczą, w ramach której Koreańczycy odwiedzili oprócz Podkarpacia także cztery inne województwa z Polski wschodniej, zorganizowała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Podkarpackie było ostatni regionem, który wizytowali. W przyszłym roku z misją gospodarczą do tych regionów mają przyjechać biznesmeni z Chin.© Portal Spożywczy 2022-01-18 11:03:01