Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Prezes Good Food: W przyszłym roku liczymy na przejęcie firmy polskiej lub zagranicznej (video)

Producent wafli ryżowych Good Food aktywnie poszukuje celów akwizycyjnych. Spółka rozgląda się nie tylko w Polsce, ale też na rynku europejskim i zakłada, że do przejęcia dojdzie w 2013 roku - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl prezes Good Food Robert Czajkowski.


Autor: www.portalspozywczy.pl
Data: 08-11-2012, 13:06
Robert Czajkowski prezes Good Food

- 2012 rok to czas, w którym spółka rozwija się generycznie. W roku 2013 będziemy rozwijać się zarówno generycznie, jak i poprzez nowe inwestycje - w wartość dodaną, w nowe produkty, w nowe technologie, ale także inwestycje w procesy akwizycyjne - mówi Robert Czajkowski.

Jak tłumaczy, w okresie spowolnienia i kryzysu wiele firm świetnie sobie radzi. - Good Food szuka dziś bardzo aktywnie spółki, która działa na podobnym rynku, ma podobny asortyment, traktując taki target jako podmiot akwizycyjny - mówi Robert Czajkowski.

- Dokładnie nie mamy jeszcze dziś zdiagnozowanych targetów akwizycyjnych, ale patrzymy nie tylko na rynek Polski, ale i Europy - dodaje.
Jego zdaniem, firma nie powinna mieć problemów ze sfinansowaniem ewentualnej akwizycji, dzięki wsparciu swojego głównego udziałowca - funduszu Resource Partners.

- Zasoby naszego funduszu są szerokie. Transakcja byłaby finansowana nie tylko ze środków spółki, ale teą z kapitału funduszu - tłumaczy prezes Good Food.

© Portal Spożywczy 2021-01-18 18:15:57