Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Na Ukrainie rośnie imperium cukiernicze

Ukraińska korporacja z branży cukierniczej Roshen, jeden z liderów krajowego segmentu słodyczy jest gotowa kupić większościowy pakiet akcji węgierskiego zakładu Bonbonetti Choco - podał ukraiński serwis informacyjny Korespondent.net.

Korporacja Roshen otrzymała pozwolenie od ukraińskiego komitetu antymonopolowego na kupno ponad 50 proc. akcji węgierskiego przedsiębiorstwa cukierniczego Bonbonetti Choco. Finalizacja tej transakcji będzie oznaczała przejęcie kontroli nad zachodnim partnerem. Od lipca br. ukraiński Roshen rozpoczął współpracę strategiczną z węgierską spółką. Celem tego partnerstwa było wzmocnienie brandu Bonbonetti Choco i ekspansji Ukraińców na rynkach europejskich.

Bonbonetti Choco jest jednym z największych producentów wyrobów czekoladowych na Węgrzech. Z kolei korporacja Roshen to jeden z największych graczy na ukraińskim rynku słodyczy. Do inwestora należą ukraińskie zakłady cukiernicze w Kijowie, Mariupolu, Kremenczugu i w Winnicy. Spółka ma również zakład w rosyjskim Lipiecku oraz w Kłajpedzie na Litwie.

W ofercie tego przedsiębiorstwa znajduje się do 200 rodzajów wyrobów (m.in. czekolada, cukierki, landrynki, galaretki, ciasteczka, wafle i torty). Ogólna wielkość produkcji zakładów Roshen wynosi około 410 tys. ton rocznie.© Portal Spożywczy 2022-01-18 11:10:40