Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Coca Cola i CHEP wspólnie obniżają koszty w łańcuchu dostaw

Casbega, jedna z wiodących spółek firmy Coca Cola w Hiszpanii kilka miesięcy temu rozpoczęła projekt optymalizacji procesów logistycznych oraz obniżenia kosztów w łańcuchu dostaw. Projekt realizowany jest we współpracy z firmą CHEP, specjalizującą się w rozwiązaniach z obszaru gospodarki opakowaniami zwrotnymi.

Casbega jest jedną z największych i jednocześnie najbardziej zaawansowanych technologicznie rozlewni napojów Coca Cola. Fabryka zlokalizowana w Fuenlabrada (Madryt) została uruchomiona w 1980, przez okres ostatnich 30 lat przechodziła szereg zmian i modernizacji. Obecnie zajmuje powierzchnię 250.000 mkw., produkuje 275 rodzajów napojów i zatrudnia przy tym 900 pracowników.

Głównym celem firmy jest sprawna realizacja zamówień i szybkie zaspokajanie popytu płynącego z rynku. Istotna w tym kontekście jest optymalizacja kosztów i dbałość o wysoką jakość obsługi klienta. Casbega przyznaje, że właściwe zarządzanie logistyką stanowi dla firmy klucz do budowania jej przewagi konkurencyjnej w wymienionych obszarach. W związku z tym firma zdecydowała o wprowadzeniu rozwiązania CHEP do swojego łańcucha dostaw. Casbega wymieniła cały pool paletowy na wynajmowane niebieskie nośniki, na których realizuje dostawy do 68,000 punktów sprzedaży detalicznej i wszystkich dystrybutorów produktów Coca Cola.

Jako lider kategorii staramy się stosować rozwiązania, które stanowić będą wzór dla innych firm w branży napojowej, mówi José María Sánchez, dyrektor logistyki Casbega, dlatego każda zmiana w łańcuchu dostaw jest poprzedzona wnikliwą analizą procedur oraz kosztów. Do współpracy z firmą CHEP podeszliśmy w taki sam sposób - weryfikując opłacalność tej inwestycji. W efekcie analizy zrezygnowaliśmy całkowicie z własnych palet na rzecz dwóch rodzajów nośników CHEP w rozmiarze 1200x800 (euro) oraz 800x600 (DHP).

Automatyzacja linii produkcyjnych w naszej fabryce wiąże się z koniecznością stosowania wysokiej jakości palet - dodaje José María Sánchez. Nośniki CHEP spełniają surowe wymagania techniczne, a ich wykorzystanie do pakowania napojów daje nam gwarancję płynności produkcji. Równie istotna jest dla nas elastyczność i prostota w we współpracy z kontrahentem. To w głównej mierze zadecydowało o podpisaniu kontraktu z firmą CHEP.© Portal Spożywczy 2022-08-07 17:21:35