Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

DB Schenker Logistics inwestuje na pomorzu

Nowy cross-dockingowy terminal DB Schenker Logistics w aglomeracji Gdańska rozpoczął obsługę klientów 18 lutego 2013 roku. Obiekt jest położony bezpośrednio przy autostradzie A1, w pobliżu obwodnicy Trójmiasta, na terenie gminy Pruszcz Gdański. Dzięki takiej lokalizacji możliwa będzie konsolidacja kilku tysięcy przesyłek dziennie.

- Nasz nowy obiekt na Pomorzu będzie bardzo ważnym elementem w logistycznych łańcuchach dostaw obsługiwanych przez DB Schenker Logistics, zarówno w sieci krajowej, jak i międzynarodowej" - mówi Janusz Górski, Prezes Schenker Sp. z o.o. „Zdecydowaliśmy się zainwestować w tej lokalizacji z jednej strony ze względu na cele biznesowe i doskonalenie obsługi klienta, z drugiej - z powodów ekologicznych i sąsiedzkich - dodaje Janusz Górski.

Dotychczasowy terminal Oddziału mieścił się w Gdyni. Przeniesienie lokalizacji za miasto zmniejszy natężenie ruchu w jego obrębie, co wpisuje się w strategię odpowiedzialności społecznej DB Schenker Logistics. - Nowe rozwiązanie wpłynie na wzrost bezpieczeństwa przesyłek i jeszcze wyższą jakość obsługi, a także zapewni możliwości rozwoju firmy - mówi Igor Nowaczyk, Dyrektor Oddziału Gdynia i gospodarz nowego obiektu.

Terminal spełnia nowoczesne standardy. Zbudowany na ponad 3hektarowej działce, zajmuje 4,5 tysiąca m² powierzchni magazynowej oraz ok. 800 m² biurowej. Posiada także place manewrowe i parkingi dla ciężarówek oraz drogi wewnętrzne dla usprawnienia ruchu pojazdów. W nowym obiekcie wdrożono proekologiczne rozwiązania zmniejszające pobór wody, a także zapewniające wzrost wydajności energetycznej oraz odzysk ciepła.© Portal Spożywczy 2022-08-09 09:02:22