Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Łódź to idealne miejsce pod nowe inwestycje handlowe

Relatywnie niska podaż nowoczesnej powierzchni handlowej i wciąż małe nasycenie rynku, duża liczba potencjalnych klientów oraz doskonale rozwinięta infrastruktura - to zdaniem Krzysztofa Apostolidisa, prezesa Fabryki Biznesu, inwestora Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja, główne powody przemawiające za atrakcyjnością inwestycyjną Łodzi. W rozmowie z Propertynews.pl Krzysztof Apostolidis zdradza także nowe szczegóły dotyczące projektu.

Łódź, w porównaniu z innymi miastami podobnej wielkości, ma relatywnie niską podaż powierzchni w centrach handlowych, a na 12 tego typu obiektów istniejących w mieście tylko trzy to centra nowej generacji. Dane statystyczne mówią zresztą same za siebie: nasycenie powierzchnią centrów handlowych w Łodzi należy do najniższych wśród analogicznych miast i wynosi 597 metrów kwadratowych na tysiąc mieszkańców, podczas gdy na przykład we Wrocławiu jest to 737 mkw., a w Poznaniu - 798. To oczywiście ocena sytuacji w przysłowiowej pigułce. Generalnie w Łodzi jest handlowy potencjał - dodaje prezes Fabryki Biznesu.

Jego zdaniem, w każdym mieście centra handlowe konkurują między sobą. Łódź nie jest więc pod tym względem wyjątkiem. Część łódzkich centrów przeszła zakrojoną na różną skalę rekomercjalizację, także tutaj zauważalny jest - widoczny w całym kraju - trend przebudowy lub rozbudowy obiektów starszej generacji, zrealizowanych kilka czy kilkanaście lat temu, w celu utrzymania pozycji na lokalnym rynku.

- Konkurencja nie oznacza jednak, że w Łodzi nie ma miejsca dla nowych projektów. Przeciwnie, z wielu dogłębnych analiz łódzkiego rynku wynika, że jest zapotrzebowanie na przynajmniej jeszcze jedno nowoczesne, wielofunkcyjne centrum z atrakcyjną ofertą rozrywkową, odpowiednim tenant miksem najemców w galerii handlowej i dobrą lokalizacją, a Sukcesja spełnia wszystkie te kryteria - mówi inwestor CH Sukcesja.© Portal Spożywczy 2022-08-18 12:58:28