Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

2-5 lat więzienia dla hodowców ryb broniących swej ziemi

Na kary od 2 do 5 lat więzienia zostało w piątek skazanych czterech hodowców ryb z rejonu Hajfongu na północy Wietnamu po tym, jak w ub. r. próbowali odeprzeć atak sił bezpieczeństwa mających wyegzekwować decyzję władz o przejęciu ich ziemi.


Autor: PAP/AP
Data: 05-04-2013, 14:41

Doan Van Vuon i jego brat, którzy dostali pięć lat więzienia, użyli domowej roboty min i strzelb przeciwko funkcjonariuszom policji i wojska, kiedy ci w styczniu ub.r. próbowali wykonać decyzję władz.

Pozostali dwaj mężczyźni, należący również do rodziny Vuonów, zostali skazani na dwa oraz trzy i pół roku więzienia. W wyniku operacji siedmiu funkcjonariuszy zostało rannych. Hodowców skazano za usiłowanie zabójstwa.

Agencja Associated Press zauważa, że bracia zyskali miano miejscowych bohaterów.

Po dojściu do władzy w 1954 r. komunistyczne władze Wietnamu wywłaszczyły wielu właścicieli ziemskich, w tym także Kościół katolicki. Ziemia pozostaje w Wietnamie własnością państwa, ale prawa jej użytkowników nie są często sprecyzowane, ani w ogóle chronione.

W lutym ub.r. premier Wietnamu Nguyen Tan Dung skrytykował publicznie władze lokalne za postępowanie w sprawie hodowców z Hajfongu.

© Portal Spożywczy 2021-01-23 04:49:36