Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Brown-Forman zmienia strukturę organizacyjną w Europie

Spółka Brown-Forman ogłosiła, że od 1 stycznia 2014 roku zmieni się jej struktura organizacyjna. W Amsterdamie rozpocznie wówczas działalność nowe regionalne biuro firmy, które będzie główną siedzibą Brown-Forman w Europie. Z kolei globalna centrala spółki pozostanie w Louisville w stanie Kentucky w USA.

Powołanie nowego biura do zarządzania operacjami w Europie to kolejny krok Brown-Forman w kierunku centralizacji. 1 stycznia bieżącego roku Brown-Forman połączył swoje dwa oddziały europejskie w jeden obejmujący cały kontynent.

Na początku 2014 r. do Amsterdamu przeniosą się ważni pracownicy spółki dotychczas pracujący w Hamburgu, Londynie, Paryżu, Pradze i Louisville. W Amsterdamie pracować będzie m.in. Carmen d'Ascendis, wiceprezes i dyrektor zarządzający wódkami z portfolio Brown-Forman. Do stolicy Holandii trafi również zespół odpowiedzialny za markę Finlandia, który dotychczas pracował w Louisville.

W roku fiskalnym 2013 sprzedaż w Europie stanowiła 30 proc. całkowitych wpływów Brown-Forman.© Portal Spożywczy 2021-08-03 12:52:00