Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Polski dyrektor Marsa lubi wyzwania

Jarosław Świgulski - dyrektor generalny Mars Polska przez wiele miesięcy przekonywał centralę koncernu do przeniesieniu biura firmy z Sochaczewa do centrum Warszawy. Nie było łatwo. Tradycją koncernu działającego w ok. 80 krajach świata jest, że biura znajdują się tam, gdzie zakłady. Polska jest pierwszym krajem, gdzie udało się przeforsować zmianę. Przed nim już kolejne zadanie – połączenie sił z firmą Wrigley - czytamy w Rzeczpospolitej.

Prezesowi Mars Polska nie chodziło tylko o to, by jego firma zdobyła nowoczesne biuro. Przenosząc zarządzanie przedsiębiorstwa do Warszawy spod Sochaczewa, liczy, że łatwiej będzie przyciągnąć fachowców.

Działalnością Marsa zarządza w Polsce od lipca 2006 r. Odpowiada też za budowanie i rozwój marek karmy dla zwierząt w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Liczy się z opiniami innych i bez problemu zmienia zdanie, jeśli tylko otrzyma merytoryczne argumenty - mówią o nim podwładni.

Firma, którą kieruje, jest liderem polskiego rynku batonów. To także największy producent karmy dla zwierząt. W tym roku po przejęciu przez koncern firmy Wrigley za 23 mld USD Mars zdobył również pozycję numer jeden na polskim rynku gum do żucia.

Przed Marsem Jarosław Świgulski 14 lat związany był z firmą Procter & Gamble. Przez ostatnie trzy lata pracował w jej centrali jako dyrektor marketingu odpowiadający za Europę Środkowo-Wschodnią.© Portal Spożywczy 2021-06-18 04:21:02