Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Właściciel Morpolu przeciwny sprzedaży genetycznie modyfikowanego łososia

Grupa Marine Harvest, która jest właścicielem m.in. polskiego Morpolu, wzywa do oznaczania genetycznie modyfikowanego łososia - czytamy na portalu thefishsite.com.


Autor: thefishsite.com
Data: 05-12-2013, 14:26

W Stanach Zjednoczonych trwa debata na temat wprowadzenia na rynek genetycznie modyfikowanego łososia. Amerykańska The Food and Drug Administration otrzymała wniosek o zatwierdzenie komsumpcji genetycznie modyfikowanej ryby na terenie Stanów Zjednoczonych. Jeśli wniosek zostanie zatwierdzony, łosoś stanie się pierwszym genetycznie modyfikowanym zwierzęciem sprzedawanym bezpośrednio konsumentom. W myśl obecnych przepisów dotyczacych labellingu, amerykańscy klienci nie mieliby możliwości zorientowania się, czy kupowany przez nich produkt był genetycznie modyfikowany, czy też nie.

Na ten temat wypowiedzieli się przedstawiciele Grupy Marine Harvest. - Łosoś ma reputację zdrowego, bezpiecznego i smacznego produktu. Ewentualnie wprowadzenie na rynek genetycznie modyfikowanego łososia jest kontrowersyjne i może osłabić pozycję łososia. Marine Harvest nie popiera wprowadzenia genetycznie modyfikowanego łososia do sprzedaży - powiedziała Kristine Gramstad, globalny dyrektor ds. komunikacji w Marine Harvest.

Notowane na giełdzie w Oslo Marine Harvest posiada farmy łososia w 19 krajach, m.in. w Norwegii, Szkocji, Kanadzie, Chile, USA i Irlandii. 

© Portal Spożywczy 2021-01-25 05:00:55