Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

MRR: prostsze unijne fundusze dla przedsiębiorców

Fundusze unijne mają być prostsze, zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy w przyszłym roku będą mogli m.in. wypełniać wnioski elektronicznie w przypadku niektórych działań w ramach programu Innowacyjna Gospodarka. - To skutek prac grup eksperckich zespołu Proste Fundusze - poinformował w czwartek dziennikarzy wiceminister rozwoju Jarosław Pawłowski.

Grupa ds. przedsiębiorców skupiła się na ułatwieniach dla przedsiębiorców w programach krajowych, jak np. Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka (PO IG). - Przekazaliśmy też rekomendacje dotyczące działań dla przedsiębiorców w ramach programów regionalnych - dodał Pawłowski.

- Składający wnioski o płatności w ramach PO IG będą mogli robić to drogą elektroniczną. W pierwszej połowie przyszłego roku również sam wniosek będzie mógł mieć taką formę w przypadku wybranych działań tego programu - poinformował wiceminister.

Już teraz przedsiębiorcy mogą poprawić złożony wniosek, ponadto zamiast zaświadczeń z ZUS-u czy Urzędu Skarbowego mogą składać własne oświadczenia. - W następnych rundach PO IG, które rozpoczną się w 2009 roku, wnioski będą mogli składać również przetwórcy rolni zatrudniający ponad 750 osób o obrocie rocznym ponad 200 mln zł, a także początkujący eksporterzy i eksportujący usługi on-line - wyjaśnił Pawłowski.

 © Portal Spożywczy 2021-06-20 23:43:10