Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Właściciel Morpolu w przyszłym tygodniu zadebiutuje na nowojorskiej giełdzie

Marine Harvest, właściciel m.in. polskiego Morpolu, jako pierwsza spółka z branży przetwórstwa łososia w historii zadebiutuje na drugiej na świecie co do wielkości pod względem obrotów nowojorskiej giełdzie New York Stock Exchange. Debiut zaplanowany jest na 28 stycznia tego roku. Marine Harvest w najbliższym czasie ma być notowane zarówno w Nowym Jorku, jak i na giełdzie w Oslo - czytamy na undercurrentnews.com.


Autor: undercurrentnews.com
Data: 21-01-2014, 13:08
Fot. Marine Harvest

Portal undercurrentnews.com spekuluje, że wejście Marine Harvest na NYSE może być zarazem okazją do wyjścia ze spółki funduszu Geveran Trading, który posiada 31,31 proc. udziałów w firmie. Analitycy wypowiadający się dla portalu podkreślają, że Marine Harvest poprzez debiut na nowojorskiej giełdzie dołączy do "najwyższej ligi graczy". Ruch ten może doprowadzić do wzrostu wartości całego sektora przetwórstwa rybnego na świecie.

Marine Harvest w listopadzie 2013 r. zakończyło kompletowanie akcji pochodzącego z Ustki Morpolu. Sam proces przejmowania polskiej firmy rozpoczął się w końcówce 2012 r., a zakończył na przełomie września i października 2013 r., kiedy to transakcja została zatwierdzona przez Komisję Europejską.

Marine Harvest posiada farmy łososia w 19 krajach, m.in. w Norwegii, Szkocji, Kanadzie, Chile, USA i Irlandii.

© Portal Spożywczy 2021-01-20 10:00:44