666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

OSM Piątnica zwiększa eksport

Obecnie branża mleczarska eksportuje przede wszystkim produkty masowa jak masło w blokach, sery w blokach czy odtłuszczone mleko w proszku. Galanteria jest znacznie trudniejsza w handlu międzynarodowym - powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Tomasz Głasek, dyrektor handlowy OSM Piątnica.


Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
Data: 04-02-2014, 13:00
Tomasz Głasek, dyrektor handlowy OSM Piątnica /fot. żelaznastudio

Wynika to przede wszystkim z krótkich terminów przydatności do spożycia. Większość wyrobów OSM Piątnica ma termin około dwóch tygodni. Z tego powodu nie mogą one długo podróżować. Inną barierą w eksporcie artykułów galanteryjnych jest niska wartość jednostkowa, co przekłada się na wyższy koszt transportu.

Mimo tych barier OSM Piątnica, która specjalizuje się w galanterii mleczarskiej, zwiększyła udział eksportu w swoich obrotach. - W 2013 roku wyeksportowaliśmy około 4 proc. naszej sprzedaży, podczas gdy w 2012 roku za granicę wysłaliśmy tylko 2,5 proc. - mówi dyrektor handlowy OSM Piątnica.

Równocześnie zaznacza, że widać potencjał rozwoju eksportu. - Obecnie jesteśmy głównie obecni na rynkach europy środkowej i wschodniej, ale liczymy, że dzięki dokonanym inwestycjom będziemy mogli zaistnieć także na półkach sklepowych Europy zachodniej - powiedział Tomasz Głasek.

© Portal Spożywczy 2020-04-01 04:23:18