Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

W polskich sklepach nie ma produktów "made in Ukraine"

Po rosyjskiej inwazji na Krym pojawiły się wezwania do bojkotu rosyjskich towarów. Znacznie mniej mówiło się o tym, by kupować produkty z Ukrainy i w ten sposób wspierać upadłą gospodarkę. Może dlatego, że aby kupić w Polsce produkty "made in Ukraine" trzeba się nieźle nachodzić - pisze serwis wp.pl.

Klient indywidualny szukający produktów z Ukrainy najłatwiej znajdzie je na stoisku monopolowym. - Kupowanie produktów ukraińskich to najbardziej naturalny sposób na okazanie poparcia dla przemian na Ukrainie. Mały gest w dużej skali ma znaczenie nie tylko symboliczne, ale także przekłada się na konkretną pomoc gospodarczą - mówi w rozmowie z wp.pl, Robert Ogór, prezes zarządu AMBRA S.A., dystrybutora ukraińskiej wódki Nemiroff. 

Niestety poza mocnymi alkoholami polski konsument może mieć problem z zakupem ukraińskich towarów. Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji Auchan Polska poinformowała, że w ofercie tej sieci nie ma produktów z Ukrainy. Identyczną odpowiedź uzyskaliśmy od Biedronki. Podobnie zresztą jest w sklepach delikatesowych.© Portal Spożywczy 2021-07-27 21:17:34