Portal Spożywczy - FMCG, handel, rynek spożywczy

×

Subskrybuj newsletter
portalspożywczy.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Handel

Hurtownie wchodzą na giełdy

  • Autor: Małgorzata Bożym
  • Data: 11-04-2012, 12:38
Dystrybutorzy coraz chętniej otwierają swoje hurtownie na terenie rynków hurtowych, gdzie łatwiej o klienta. Warto zapytać, czy z tej współpracy obie strony czerpią takie same korzyści?
Hurtownie wchodzą na giełdy

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Praska Giełda Spożywcza powstała w 1991 r., a sześć lat później w pobliżu rozpoczęło działalność Makro. - Taką samą sytuację mamy w Katowicach czy Poznaniu, gdzie hale typu cash & carry otwierają się w pobliżu rynków hurtowych. Ten proces poszedł jednak jeszcze dalej. Wiele hal zaczęło zabiegać o miejsce na terenie rynków, jak Bać-Pol czy Eurocash. Hale zabiegają o prawo lokalizacji na rynkach hurtowych, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę, że odbywa się tu największa sprzedaż - wyjaśnia Zenon Daniłowski, prezes Praskiej Giełdy Spożywczej i przewodniczący rady Stowarzyszenia Polskie Rynki Hurtowe.
Dalsza część artykułu (91%) jest dostępna dla zarejestrowanych subskrybentów serwisu, którzy wykupili dostęp do usługi "Strefa premium". lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

komentarze (2)

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • nedpolams@op.pl 2012-04-06 10:08:46

    Pozwolę sobie na pare dygresji związanych z obiegiem towarowym w Polsce. Na wstępie fragment z powyższego tekstu ,wyjaśnia Zenon Daniłowski, prezes Praskiej Giełdy Spożywczej i przewodniczący rady Stowarzyszenia Polskie Rynki Hurtowe. T jakaś paranoja , jeżeli giełda spożywcza i rynek hurtowy to to samo ogniwo w obiegu towarowym , to równie dobrze powinien byc ten Pan , szefem rynku detalicznego i obrotu na bazarach. Normalnie w obrocie towarowym powinien obowiązywać następujący ciąg towarowo - finansowy , producent-Giełda Regionalna- Rynek hurtowy-rynek detaliczny. Przy takim ciągu zabezpiecza się minimalny dochód producenta i zabezpiecza jego płynnośc finansową. Jeżeli dziki rynek towarowy nikomu nie przeszkadza to powodzenia . Posiadam opracowanie z lat 90-tych dotyczących systemu organizacji obrotu towarowego i obiegu *agrozłotówki*. Jak sądze dalej aktualne.

    Odpowiedz
  • nedpolams@op.pl 2012-04-06 15:57:40

    Ten cytat powinien zasługiwać na szczególną nagrodę , Hurtownie wchodzą na giełdy Dystrybutorzy coraz chętniej otwierają swoje hurtownie na terenie rynków hurtowych, gdzie łatwiej o klienta. Warto zapytać, czy z tej współpracy obie strony czerpią takie same korzyści? Jeżeli ktokolwiek jest w stanie mnie przekonać , że w Polsce występuje kontrolowalny obieg towarowy gdzie hurtownia,rynek hurtowy , giełda to jedno ogniwo , strach się bać anarchi w obrocie towarowym a kozłami ofiarnymi są producenci i konsumenci.Resztę załatwiaja rolnicy w Wrszawie.

    Odpowiedz

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!