Gdy tylko zaczyna się robić ciepło, wyciągamy stosowne akcesoria i grillujemy! A co najczęściej kładziemy na ruszt? Przede wszystkim kiełbasę i kaszankę. Dużym powodzeniem cieszą się również mięsa np. soczysta karkówka, a od kilku lat także ryby, owoce morza, warzywa, a także sery. Co ciekawe, nie boimy się eksperymentować, o czym świadczy mnogość przepisów na grillowane banany i ananasy, które możemy znaleźć na różnych blogach kulinarnych.

BAG IN BOX – smak plenerowej imprezy

Jeśli mówimy o grillowaniu w gronie najbliższych, nie zapominajmy również o kieliszku dobrego wina, które w połączeniu z przyrządzonymi potrawami dostarczy nam niezapomnianych doznań smakowych. Jedną z alternatywnych form opakowania na wino, które doskonale sprawdzi się podczas plenerowych spotkań jest BAG IN BOX, czyli w skrócie BIB. To poręczne i lekkie opakowanie wyposażone zostało w uchwyt co sprawia, że jest zdecydowanie łatwiejszy do przetransportowania, a także kranik, który rozwiąże problem ,,znikającego korkociągu”.  Nie da się jednak ukryć, że największą zaletą zastosowania tego typu opakowań jest ich ekonomiczność. Jeden karton zawiera 3 litry trunku, zastępuje więc aż 4 butelki wina! Gdy szukamy jakościowego wina w przystępnej cenie na wakacje czy też wspólne grillowanie nie ma lepszego wyboru. Całą zabawę możemy zacząć od delikatnego białego, półwytrawnego wina PONTE PORTUGAL, które doskonale sprawdzi się jako aperitif lub klasycznego IMAKO, powstałego z gron szczepu Grasevina, wzrosłych w Macedonii Północnej. Podczas serwowania dania z czerwonym mięsem w roli głównej postaw na wina o bogatej i wyraźnej strukturze takie jak: czerwone, półwytrawne PONTE PORTUGAL lub czerwone, wytrawne IMAKO ze szczepu Vranec.

Grillowanie to doskonały pomysł! Nie zapominajmy jednak o winie, które idealnie podkreśli smak potraw wrzucanych na ruszt. Śmiało odkrywajmy nowe smaki i połączenia, a przede wszystkim celebrujmy każdą chwilę spędzoną w gronie najbliższych.

 

PONTE PORTUGAL BIB 3L

Białe Półwytrawne

Region Tejo! To właśnie w tym obszarze panują idealne warunki do wzrostu i uprawy winogron. Połączenie portugalskich szczepów Fernão Pires i Arinto daje wyjątkowe wino o jasnej, słomkowej barwie, kwiatowo-tropikalnym aromacie i przyjemnym finiszu.

 

PONTE PORTUGAL BIB 3L

Czerwone Półwytrawne

Region Tejo! To właśnie w tym obszarze panują idealne warunki do wzrostu i uprawy winogron. Najbardziej znane portugalskie szczepy Castelão, Trincadeira, Tinta Roriz oraz Syrah tworzą rubinowe wino z nutami czerwonych owoców z przyjemnym finiszem.

 

Vranac - Imako Wino

Czerwone Wytrawne

Przyjemne w piciu wytrawne wino macedońskie o bogatej i mięsistej strukturze. Powstałe z gron szczepu Vranac wzrosłych w macedońskim regionie winiarskim Ovce Pole. Wino przejrzyste, o intensywnym aromacie czerwonych i czarnych śliwek.

 

Graševina - Imako Wino

Białe Wytrawne

Klasyczne wino powstałe z gron szczepu Grasevina, charakteryzujące się aromatami dojrzałych jabłek i pigwy. Przejrzysty kolor, charakterystyczna struktura oraz kwiatowo-owocowy bukiet, tworzą pełnię harmonii i smaku, zakończoną łagodną goryczką w ustach. Podawać jako aperitif, atak że w towarzystwie makaronów oraz owoców morza.

 

 

 

Zaobserwuj nas:

Facebook

Instagram