- Starbucks długo czekał na odpowiedni moment, aby wejść do Polski, kraju, w którym kultura kawiarniana została tak entuzjastycznie przyjęta. Bardzo cieszymy się, że możemy uczestniczyć w dalszym rozwoju kultury picia kawy w Polsce oraz stać się częścią lokalnej społeczności - powiedział na dzisiejszej konferencji inaugurującej obecność Starbuksa w Polsce dodał O'Malley, dyrektor zarządzający AmRest Coffee Europę Centralną (Polska, Czechy, Węgry).

Jak już pisaliśmy na naszym portalu nie wiadomo jeszcze jak będzie przebiegał rozwój sieci w Polsce. Czy Starbucks przejmie inną sieć kawiarni żeby od razu ugruntować swoją pozycję w naszym kraju, czy może będzie liczył na nowe lokalizacje, które mogą pojawić się na rynku w wyniku wycofywania się niektórych instytucji finansowych z najmu lokali na prestiżowych ulicach miast.

Na dzisiejszej konferencji przedstawiciele Starbucksa nie chcieli zdradzać dalszych planów rozwoju w Polsce. Podkreślali jednak, że nasz kraj jest znakomitym punktem wyjścia do dalszej ekspansji sieci w tej części Europy. - Polska, podobnie jak pozostałe kraje Europy Środkowej i Wschodniej, jest dla Starbucks rynkiem o dużym potencjale wzrostu. Chcemy efektywnie wykorzystać obecnie istniejące strategiczne partnerstwa w celu przyspieszenia naszej ekspansji poza Stanami Zjednoczonymi - dodał Buck Hendrix, prezes Starbucks na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Buck Hendrix podkreślał też, że niedawne informacje o zamknięciach niektórych kawiarni w Stanach Zjednoczonych nie wynikają z problemów sieci, a były jedynie rezultatem przeprowadzonej restrukturyzacji. - Chcę zaznaczyć, że zamknęliśmy jedynie te kawiarnie, które miały najgorsze wyniki. Dzięki tej restrukturyzacji jesteśmy lepiej przygotowani do ogólnego światowego spowolnienia gospodarczego - dodał Buck Hendrix. Według słów prezesa Starbucks na Europę, Bliski Wschód i Afrykę firma dzięki restrukturyzacji zaoszczędziła ok. 500 mln USD.

Starbucks jest obecnie największą siecią kawiarni na świecie - w ciągu tygodnia Starbucks obsługuje ok. 50 mln klientów. Polska jest 50 krajem, w którym firma rozpoczęła działalność.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl