Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

A.pl opracowuje nowy model działalności

  • Autor: portalspozywczy.pl / gpwinfostrefa.pl
  • Data: 19-12-2012, 10:34
W III kw. br. przychody A.pl wyniosły 118,7 tys. zł w porównaniu do 5,28 mln zł rok wcześniej. Narastająco za trzy kwartały sprzedaż sięgnęła 5,25 mln zł (10,62 mln zł za dziewięć miesięcy 2011 r.). Strata netto za III kwartał 2012 r. wyniosła 501,2 tys. (3,5 mln zł rok wcześniej), a narastająco - 2,84 mln zł w porównaniu do 6,2 mln zł za dziewięć miesięcy ub.r. - podała spółka w raporcie. Dane finansowe nie są zweryfikowane przez biegłego rewidenta.
A.pl opracowuje nowy model działalności
A.pl zamierza w dalszym ciągu prowadzić działalność operacyjną w branży e-grocery

- Gwałtowny spadek przychodów sprzedaży w III kw. 2012 r. związany był przede wszystkim restrukturyzacją działalności operacyjnej spółki, będącej konsekwencją trudnej sytuacji finansowej spółki Bomi SA - głównego dostawcy spółki, który do lipca 2012 r. włącznie odpowiadał za dostawę ok. 95 proc. towarów sprzedawanych przez A.pl. - podała spółka w komunikacie.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak dodaje, w związku z utrudnieniami w prowadzeniu działalności operacyjnej (problemy z zatowarowaniem w sklepach Bomi, braki w ofercie produktowej), zarząd w okresie objętym niniejszym raportem podjął działania mające na celu podtrzymanie ciągłości realizacji zamówień klientów poprzez restrukturyzację bieżącej działalności spółki.

A.pl. poczyniła następujące kroki: zamknięto wszystkie lokalne oddziały, które zlokalizowane były w placówkach sklepów Bomi, gdzie odbywała się kompletacja zamówień klientów; w dniu 31.07.2012 spółka wypowiedział umowę handlową z Bomi SA; w dniu 31.07.2012 spółka podpisała umowę z Frisco.pl Sp. z o.o., na podstawie której Frisco stało się strategicznym partnerem handlowym spółki. Frisco obecnie odpowiada za skompletowanie i realizację wszystkich zamówień złożonych za pośrednictwem sklepów internetowych prowadzonych przez spółkę. Sprzedaż generowana jest zatem bezpośrednio przez Frisco (klienci dokonują płatności na podstawie faktur wystawianych przez Frisco). A.pl pobiera jednocześnie od Frisco stałą prowizję procentową zależną od wartości sprzedaży wygenerowanej przez sklepy internetowe spółki; A.pl rozwiązała umowy z wszystkimi pracownikami.

Ponadto w dniu 21.09.2012 Radosław Celiński, ówczesny prezes zarządu A.pl złożył w odpowiednim sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej.

- Spółka posiada nowy zarząd, który podejmuje działania mające na celu opracowanie nowego modelu działalności. Spółka zamierza w dalszym ciągu prowadzić działalność operacyjną w branży e-grocery - podano w komunikacie.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partnerzy serwisu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!