Limity sprzedaży warzyw w Lidlu i Aldi

Racjonowanie sprzedaży warzyw wprowadziły najpierw Asda i Morrisons, a potem dołączyły do nich Tesco oraz Aldi. Lidl był piątą z kolei dużą siecią supermarketów w Wielkiej Brytanii, która zdecydowała się na ten drastyczny krok po tym, jak zanotował skokowy wzrost liczby kupujących gdy uprzednio konkurenci wprowadzili ograniczenia.

Pod koniec lutego wprowadzono limity zakupu trzech sztuk papryki, pomidorów i ogórków na klienta.

W piątek 10 marca zniesienie limitów ogłosił Lidl, a w sobotę - Aldi.

Ruch obu sieci są następstwem złagodzenia limitów przez brytyjskich rywali Asdę i Morrisons na początku tygodnia.

Asda i Morrisons zaczęły znosić limity na zakup warzyw i owoców

Asda zniosła limity dla klientów kupujących ogórki, mieszanki sałatowe, brokuły, kalafior i maliny, po tym jak sieć potwierdziła, że podaż tych produktów poprawiła się. Jednak klienci nadal są mogą kupić maksymalnie trzy pomidory i trzy sztuki papryki. Sieć przyznała jednak, że sytuacja się uspokaja i spodziewa się powrotu do normalnego poziomu w ciągu kilku tygodni.

Morrisons zniósł limit zakupów ogórków, ale nadal ogranicza do maksymalnie dwóch sztuk pomidorów, sałaty i papryki na klienta.

Kryzys sałatkowy na Wyspach - na czym polega?

Brytyjczycy przez ostatnie tygodnie zmagają się z niedoborem kluczowych warzyw sałatkowych, zwłaszcza pomidorów, ogórków i papryki. Jest to spowodowane częściowo przerwanymi zbiorami w południowej Europie i Afryce Północnej z powodu nietypowej pogody, ale także ograniczeniem produkcji przez brytyjskich i holenderskich rolników, z powodu wysokich kosztów energii.

Mówi się, że pewne niedobory utrzymają się do kwietnia.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl