Koncern poinformował też, że oczekuje dalszego zwiększania się przychodów w wyniku rosnącej sprzedaży w okresie świątecznym.

Po ujawnieniu informacji o wynikach finansowych firmy, wartość jej akcji wzrosła o 8 proc.

W ostatnich kilku miesiącach Amazon zakupił za 14 mld dolarów sieć sklepów spożywczych Whole Foods, a także otworzył 465 sklepów stacjonarnych. Firma ogłosiła także nowe produkty, wśród których najbardziej oczekiwanym według AP jest sterowany za pomocą głosu model urządzenia Echo, a także plany inwestycyjne wybudowania drugiej siedziby koncernu w północnej części USA.

Amazon obecnie zatrudnia ponad 540 tys. osób, co stanowi wzrost zatrudnienia w tej firmie o 77 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Koncern poinformował, że planuje dalsze rekrutacje, szczególnie związane z inżynierią oprogramowania, sprzedażą, a także obsługą i utrzymaniem infrastruktury dla chmury obliczeniowej oraz serwisu strumieniującego treści wideo.

Założyciel i szef Amazonu, Jeff Bezos, w swoim oświadczeniu zwrócił szczególną uwagę na rosnącą popularność asystentów głosowych produkowanych przez koncern i zapowiedział pięć nowych produktów wyposażonych w interfejsy głosowe, nad którymi Amazon rozpocznie pracę w kolejnych miesiącach.

W czwartym kwartale bieżącego roku koncern oczekuje zysków na poziomie między 56 mld a 60,5 mld dolarów, co ma stanowić wzrost o 38 proc. rok do roku i również przewyższa prognozy analityków rynkowych. Firma planuje również zatrudnienie około 120 tys. pracowników tymczasowych do obsługi przesyłek zamawianych w intensywnym okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia. 

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl