W piątek o godz. 5.50 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowiecki dostał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów spożywczych w miejscowości Płoniawy-Bramura doszło do rozboju. Z relacji sprzedawczyni wynikało, że zamaskowany sprawca wszedł do sklepu od zaplecza.

Mężczyzna z łomem w ręku zażądał wydania gotówki. "Kiedy kobieta odmówiła, wyciągnął z kieszeni nóż i zagroził, że go użyje. Sprzedawczyni obawiając się o życie, oddała cały utarg. Napastnik zamknął ją w łazience i zabarykadował drzwi, a sam wybiegł ze sklepu" - zrelacjonowała policjantka.

W nocy z piątku na sobotę policjanci Wydziału Kryminalnego makowskiej policji zatrzymali 36-letniego mieszkańca Ostrołęki podejrzanego o dokonanie rozboju. Okazało się, że 36-latek jest podejrzewany również o dokonaną tydzień wcześniej kradzież kasetki z pieniędzmi z jednego z gospodarstw na terenie gminy Płoniawy-Bramura.

Za rozbój i kradzież do 12 lat więzienia

Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzuty i trafił on do policyjnego aresztu. Dzień później sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

 

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl


Największa konferencja poświęcona sektorowi spożywczemu i handlowemu w Polsce 7-8 listopada 2022 • Warszawa • Hotel Sheraton Grand Warsaw

Zarejestruj się!