Auchan rozwija działalność w Rosji

Jak podaje Reuters, Auchan Retail Russia poinformował, że nowy format - Mój Auchan - będzie oferował asortyment, który w 90-proc. będą stanowić artykuły spożywcze pod markami własnymi Auchan.

Francuska firma, która ma ok. 230 sklepów w Rosji, podtrzymuje swoje stanowisko, że jego główną misją w tym kraju jest dostarczanie ludności wysokiej jakości produktów po przystępnych cenach.

Auchan wspiera rosyjskich żołnierzy?

Nie milkną echa niedawnego śledztwa dziennikarskiego w sprawie wspierania rosyjskich żołnierzy przez Auchan.

W lutym br. "Le Monde" oraz portale śledcze Bellingcat i rosyjski Insider zebrały wspólnie dowody na to, że francuska firma jest zaangażowana w pomoc Rosji. Ta jednak stanowczo zaprzeczyła tym doniesieniom.

Na początku marca "The Insider" oraz Le Monde opublikowali nowe dowody dotyczące wsparcia rosyjskiej armii przez Auchan. Według nich sieć wiedziała o przeznaczeniu produktów, przekazanych Rosji w ramach zbiórki.

Jak podano w nowym artykule Insidera, zbiórka została przeprowadzona za pośrednictwem 10 firm powiązanych zamówieniami publicznymi z gminą Sankt Petersburg. Spośród tych firm dwie przyznały telefonicznie, że produkty odebrane od Auchan były przeznaczone dla dla rosyjskich żołnierzy przebywających na froncie.

Bojkot sieci Auchan

Decyzja Auchan o utrzymaniu obecności w Rosji skłoniła Ukrainę do wezwania do bojkotu sieci, ponieważ wycofały się inne globalne marki.

Tymczasem w Polsce Klub Jagielloński wytacza działa przeciwko sieci Auchan, która wciąż jest aktywna w Rosji. Organizacja będzie namawiać polskich dostawców na wycofanie swoich produktów z francuskiej sieci.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl