Szef stowarzyszenia ŁKS Koszykówka Męska i właściciel firmy Tilia Filip Kenig w piątek podpisał wstępne porozumienie z władzami Łodzi w sprawie zakupu ŁKS-u PSS. Do finalizacji transakcji brakuje więc tylko spisania umowy u notariusza. Ma do tego dojść dzisiaj. To tylko formalność, dlatego Kenig razem ze swoimi doradcami spokojnie może zacząć przymierzać się do budżetu w ekstraklasie.

Wiadomo, że zdobycie pieniędzy na utrzymanie drużyny będzie łatwiejsze niż w pierwszej lidze. Nie chodzi tutaj wyłącznie o opłaty za transmisje z Canal +, ale przede wszystkim o wypływy od sponsora. Nieoficjalnie wiadomo, że ma nim zostać sieć handlowa Auchan. Na koniec 2009 roku posiadała ponad 1200 supermarketów w 13 krajach świata.

Ponieważ francuski koncern nie ma w Polsce sklepów tylko w województwie opolskim, lubelskim i właśnie w łódzkim, hipermarket miałby stanąć na terenach koło stadionu. Łukasz Magin, wiceprezydent Łodzi, jeszcze w ubiegłym tygodniu zapowiadał, że nowy właściciel miejskiej spółki piłkarskiej na pewno otrzyma w 29-letnią dzierżawę tereny przy al. Unii. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że już wkrótce piłkarze będą mieli na koszulkach logo Auchan.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl