Portal Spożywczy - FMCG, handel, rynek spożywczy

Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
Handel

Baltona poprawiła wyniki w I półroczu 2017 r.

  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Data: 29-08-2017, 10:56
W pierwszym półroczu 2017 r. Baltona S.A. wypracowała 190,1 mln zł przychodów ze sprzedaży ogółem w wysokości, co oznacza wzrost w wartościach bezwzględnych o 15,5 mln zł, tj. o prawie 9 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2016. Z kolei, wynik netto Grupy za okres 6 miesięcy zamknął się stratą w wysokości 713 tys. zł, podczas gdy strata netto za analogiczny okres w roku 2016 wyniosła 2.286 tys. zł.
Baltona poprawiła wyniki w I półroczu 2017 r.
fot. materiały prasowe

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wzrost przychodów ze sprzedaży był wynikiem realizacji planowanych transakcji B2B. Z kolei na poprawę wyniku finansowego netto wpłynął wzrost przychodów ze sprzedaży oraz wahania kursów walut skutkujące dodatnimi różnicami kursowymi netto na poziomie 873 tys. zł.

- Działalność operacyjna spółek Grupy uzależniona jest w znacznej mierze od natężenia ruchu lotniczego, który kształtuje poziom popytu, rentowności i sprzedaży w danym miesiącu. Wynika to ze specyfiki branży lotniczej i związanej z tym sezonowości ruchu lotniczego. Grupa odnotowuje najniższą sprzedaż w okresie od listopada do kwietnia, a najwyższą w okresie od maja do października. W rezultacie przychody I kwartału są z reguły niższe niż II i III kwartału. Zjawisko sezonowości ma wpływ na marże i wyniki finansowe realizowane w poszczególnych miesiącach i kwartałach oraz wpływa na zróżnicowane zapotrzebowanie Grupy na kapitał obrotowy - informuje Grupa Baltona w raporcie.

Dalsza część artykułu jest dostępna dla subskrybentów Strefy Premium PortaluSpożywczego.pl lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

komentarze (0)

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!