- W przyszłym roku chcemy ruszyć z budową kwartału centralnego Konesera, w ramach którego powstaną budynki biurowo-handlowe o powierzchni ok. 44 tys. m kw. Budowa powinna trwać 2-2,5 roku, co oznacza, że prawdopodobnie oddamy ten etap do użytkowania w 2016 r. - powiedział w rozmowie z PAP Skotnicki.

Pod koniec października 2012 r. deweloper informował o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie wprowadzenia inwestora - Liebrecht&wooD - do tej części warszawskiej inwestycji Koneser.

- Pracujemy obecnie nad podpisaniem właściwej umowy inwestycyjnej. Rozmowy przebiegają sprawnie - skomentował prezes.

Wstępne ustalenia miedzy spółkami wskazują, że Liebrecht&wooD dofinansuje projekt kwotą co najmniej 51 mln zł.

W piątek BBI Development poinformował z kolei, że na generalnego wykonawcę I etapu części mieszkaniowej tej inwestycji wybrał spółkę Łucz-Bud.
- Prace przygotowawcze do budowy tego etapu rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. Łucz-Bud przystąpi do właściwych prac na przełomie kwietnia i maja i zgodnie z planem ma je zakończyć w październiku roku przyszłego - podał Skotnicki.

Prezes poinformował, że lofty i soft lofty, których w I etapie mieszkaniowym Konesera powstanie 86, zostały wprowadzone do sprzedaży już jakiś czas temu i mimo trudnego rynku zainteresowanie nimi jest spore.

W ramach projektu Koneser ma powstać łącznie 74 tys. m kw. powierzchni użytkowej podlegającej komercjalizacji włącznie z mieszkaniami.
Skotnicki poinformował, że w I kwartale 2014 r. spółka zamierza wystartować z projektem biurowo-komercyjnym Nowy Sezam przy zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej w Warszawie.

- Prace nad tym projektem przebiegają sprawnie. Właściwy proces realizacji inwestycji rozpocznie się w I kwartale przyszłego roku od rozbiórki nieruchomości, która znajduje się tam obecnie. Zainteresowanie projektem jest duże. Sami zgłaszają się do nas chętni wynajęciem powierzchni biurowych, co jest raczej rzadkim zjawiskiem - powiedział.

- Działka, na której powstanie ten obiekt nie jest obciążona. Nie będziemy mieli problemu z pozyskaniem finansowania na ten projekt" - dodał.
Skotnicki poinformował, że budowa Nowego Sezamu potrwa prawdopodobnie dwa lata. Planowo ma tam powstać ok. 13,8 tys. m kw. powierzchni użytkowej.

Deweloper w październiku tego roku chce oddać do użytkowania projekt Plac Unii.

- Prace idą zgodnie z planem. Otwarcie planujemy na październik. Jeśli chodzi o stopień komercjalizacji, to wynajęliśmy już ok. 50 proc. powierzchni biurowej i blisko 80 proc. powierzchni handlowej - skomentował Skotnicki.

Plac Unii to inwestycja biurowo-handlowa zlokalizowana przy ul. Puławskiej w Warszawie. Całkowita powierzchnia projektu to 56,2 tys. m kw, z czego 15,2 tys. m kw stanowi powierzchnia komercyjna, a 41 tys. m kw powierzchnia biurowa.

Skotnicki poinformował, że sprawnie przebiegają prace przygotowawcze do inwestycji Roma Tower, którą BBI Development realizuje wspólnie z archidiecezją warszawską.

- Obecnie trwa postępowanie urbanistyczne. Myślę, że właściwe prace budowlane nad tym projektem ruszą nie wcześniej niż w 2015 r. - poinformował prezes.

Roma Tower powstanie u zbiegu ulic Emilii Plater i Nowogrodzkiej w Warszawie. Planowana powierzchnia użytkowa to ok. 55 tys. m kw. Budynek będzie miał ok. 180 m wysokości.

Prezes nie chciał zdradzić jakie środki spółka przeznaczy łącznie na realizację inwestycji zaplanowanych na ten i przyszły rok.

Poinformował, że BBI Development cały czas rozgląda się za realizacją nowych inwestycji w Warszawie. Jest zainteresowany głównie projektami komercyjnymi.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl