W dniach 4-5 marca br. odbyła się wielkanocna zbiórka żywności „Tak, pomagam!”, zorganizowana po raz dziesiąty przez Caritas, w którą zaangażowanych było prawie 20 tysięcy wolontariuszy. W akcji wzięło udział 2180 sklepów w całym kraju, w tym aż 1124 placówek sieci Biedronka, w których zebrano blisko 250 ton żywności dla podopiecznych Caritas. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas.

Z kolei w drugi weekend miesiąca, w dniach 11-13 marca br., wielkanocną zbiórkę żywności przeprowadziła Federacja Polskich Banków Żywności. W 690 sklepach wolontariusze zachęcali klientów sklepów sieci Biedronka do podzielenia się zakupami. W efekcie udało się zebrać ponad 127 ton żywności, która przekazana została lokalnym organizacjom społecznym.

W ramach działań pomocowych sieć Biedronka wprowadziła do asortymentu chlebek wielkanocny w cenie 0,59 zł. Produkt będzie można zakupić w ofercie czasowej, obowiązującej od 24 marca br. Dzięki zakupowi chlebka wielkanocnego w sklepach Biedronka klienci będą mieli swój udział we wspieraniu działań podejmowanych przez Caritas w Polsce na rzecz najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.

Sieć Biedronka uczestniczy cyklicznie (kilka razy w roku) w zbiórkach żywności, prowadzonych wspólnie z Federacją Polskich Banków Żywności i Caritas Polska. W 2015 roku wspólnie z tymi organizacjami zebrano ponad 1 150 ton żywności dla najbardziej potrzebujących.  

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl