Zgodnie z warunkami umowy Biomed Lublin będzie wytwarzał produkty na rzecz Polpharmy przez okres co najmniej 5 lat. Umowa może być przedłużana na kolejne 2 letnie okresy.

Dzięki transakcji Biomed Lublin pozyska środki na spłatę I raty zobowiązań wobec PARP wynoszącej prawie 11,3 mln zł wraz z odsetkami.

Pozostała kwota 5,4 mln zł netto pozwoli na szybszą niż planowano realizację projektów inwestycyjnych związanych z modernizacją i zwiększeniem możliwości produkcyjnych na liniach Onko-BCG i Distreptazy, oraz sfinansują zwiększone zapotrzebowanie na kapitał obrotowy wynikający z podpisanych z Polpharma umów.

"Umowa zawarta z Polpharma pozwoli na długotrwałe osiąganie stałych przychodów ze sprzedaży produktów bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z marketingiem i dystrybucją produktów" - napisano w komunikacie Biomed Lublin.

Dodatkowo udzielone w ramach transakcji licencje pozwolą spółce na osiąganie w przyszłości przychodów z wytwarzania substancji czynnej oraz form gotowych dla podmiotów trzecich. 

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl