Na powierzchni najmu 5 400 mkw., zlokalizowanych zostanie 17 lokali handlowo - usługowych, a galeria dysponować będzie parkingiem na 180 miejsc. - Podpisana została już umowa z generalnym wykonawcą obiektu, który w marcu rozpoczął prace budowlane - mówi Aleksander Walczak, Prezes Dekada Realty. - Obecnie wykonywane są roboty obejmujące organizację budowy i zaplecza, powoli rozpoczynamy także prace ziemne związane ze wzmocnieniem gruntu i przygotowaniem platformy roboczej. Następnie przystąpimy do fundamentowania i wznoszenia konstrukcji głównej. Docelowo, Dekadę Grójec utworzą dwa parterowe budynki. Zakończenie prac budowlanych planujemy wraz z końcem listopada 2013 r. - informuje A. Walczak.

Trwa komercjalizacja obiektu. Wśród najemców znajdzie się m.in. Media Expert, CCC, popularny operator spożywczy oraz drogeria Rossmann, z którą obecnie finalizowana jest umowa najmu. W ofercie centrum znajdą się również punkty usługowe. Projekt galerii wykonała firma Air Projekt i Atelier.com, a generalnym wykonawcą robót jest firma ERBUD. Za komercjalizację obiektów sieci DEKADA odpowiada BOIG Property Consulting.

DEKADA to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2011 roku. Do Grupy DEKADA należą centra już otwarte w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice, Myślenice, Żyrardów, Kraków i Olsztyn. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną obiekty w Brodnicy, Rypinie, Grójcu, Nowym Targu i Malborku. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych DEKADA są największe sieci sklepów w Polsce: spożywcze, RTV i AGD, odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, apteczne i inne oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl