Trend na gotowanie w domu

Polacy lubią gotować w domu. Ten trend napędzają nie tylko wysokie ceny dań w restauracjach, ale także nasza tradycja kulinarna oraz chęć zdrowego odżywiania się. Żyjemy w czasach, w których wiele spraw musi być convenience, więc konsumenci sięgają po różnorodne urządzenia ułatwiające prace w kuchni. Jak wygląda oferta takiego sprzętu w sieciach handlowych i czy sklepy zauważają wzrost sprzedaży?

Carrefour: Polacy doceniają roboty kuchenne

- W sklepach Carrefour dostępny jest sprzęt kuchennego AGD od wielu producentów,  w tym produkty marki Mandine, dostępne w naszej sieci na wyłączność. Mandine to produkty wyróżniające się designem i funkcjonalnością. Cieszą się popularnością wśród naszych klientów z uwagi na korzystny stosunek ceny do jakości - informuje sieć Carrefour Polska w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl

- Znaczny wzrost sprzedaży tego typu urządzeń odnotowaliśmy szczególnie w okresie pandemii. Wymogi bezpieczeństwa, które wymusiły pozostanie w domach, sprawiły że Polacy docenili urządzenia, które ułatwiają przygotowanie posiłków w domach - podaje sieć handlowa.

CZYTAJ TEŻ: Roboty kuchenne w Aldi. Sieć: "Polacy ułatwiają sobie gotowanie"

Carrefour zachęca Polaków do zdrowej diety

Sieci handlowe nie tylko sprzedają sprzęt kuchenny, ale również podejmują wiele działań związanych z propagowaniem zdrowego odżywiania i gotowania w domu. W październiku 2020 r. Carrefour zainicjował we współpracy z TVN kampanię zachęcającą Polaków do zdrowej diety, pod hasłem: MądrzeJEMY, która przedstawiała fakty i mity na temat właściwego odżywiania. Program został poprowadzony przez Katarzynę Bosacką, a gościnnie pojawili się w nim również Magda Gessler i Michel Moran. W 2022 roku sieć zrealizowała trzeci sezon programu MądrzeJEMY.

W ramach dopełnienia działań edukacyjnych Carrefour zachęca również klientów do wprowadzania do swojej diety artykułów ze Zdrowej Półki, produktów marki Jakość z Natury i Carrefour BIO.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lidlomix Monsieur Cuisine Smart powraca do Lidla! Od kiedy będzie dostępny?

Tanie posiłki: Mądry obiad do 5 zł

W 2022 roku Carrefour rozpoczął kampanię pod tytułem “Mądry obiad do 5 zł za osobę”, której celem jest zainspirowanie klientów do zdrowego gotowania oraz oszczędzania pieniędzy na zakupach.

- Wspólnie z dziennikarką Katarzyną Bosacką przygotowaliśmy szereg przepisów, które inspirują klientów i pokazują, jak można przygotować tanie, zdrowe i pożywne obiady dla całej rodziny - informuje Carrefour Polska.

Dodatkowo do sprzedaży sieć wprowadziła książkę Katarzyny Bosackiej zawierającą ponad 100 przepisów na dania oraz 100 porad, jak kupować i gotować taniej. Wybrane przepisy zostały również zaprezentowane na kanale na portalu YouTube, gdzie Katarzyna Bosacka zachęca do wspólnego gotowania.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl