Udział w Kongresie jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować na stronie https://www.ptwp.pl/eec/pl/ . Zapraszamy do udziału w Kongresie.

Podczas debaty „Rynek spożywczy w Polsce - inwestycje, eksport, wizerunek" omówimy kondycję polskiego sektora żywnościowego i perspektywy jego rozwoju. Poruszymy także kwestię inwestycji krajowych i zagranicznych, a także ekspansji zagranicznej rodzimych firm spożywczych.

Zastanowimy się, czy ostatnie afery wpłyną na zmianę trendów w eksporcie żywności i nie popsują planów rozwoju polskich przedsiębiorstw spożywczych za granicą. Zapytamy naszych gości jaki wpływ na polski sektor spożywczy będą miały ostatnie problemy wizerunkowe branży w kraju i na świecie? A także o to, czy poszczególne branże w ramach polskiego sektora spożywczego powinny stworzyć własne systemy kontroli, tak aby efektywnie piętnować i eliminować nieuczciwe firmy?

Zaproszeni eksperci i przedstawiciele branży będą debatować także na temat poprawy efektywności, konkurencyjności polskiego sektora spożywczego i handlowego. Zadamy pytania o to, czy polski przemysł spożywczy jest w stanie zmienić specjalizację - z produkcji dużych wolumenów, taniej i wysokojakościowej żywności stać się potentatem w żywności wysokoprzetworzonej, dzięki której można zbudować markę i uzyskać wyższe marże.

Przedstawicieli handlu zapytamy o to czy ostatnie „wpadki" wizerunkowe krajowych firm spożywczych mogą w istotny sposób wpłynąć na współpracę polskich dostawców z sieciami handlowymi w Polsce i na świecie.

W debacie udział potwierdzili politycy, oraz przedstawiciele takich firm i organizacji jak: PKM Duda, Jutrzenka Colian; Grupa Maspex, KUKE, Tesco Polska i PFPŻ.

Zapraszamy do aktywnego udziału w dyskusji i zadawanie pytań uczestnikom debaty.

W tym dniu odbędą się także dwie inne debaty poświęcone branży dystrybucyjnej i sektorowi spożywczemu: ''Konsument w Polsce 2020'' oraz ''Zrównoważony rozwój w przemyśle spożywczym i handlu''. Dzień później, 15 maja odbędzie się debata pt. ''E-commerce - ofensywny sektor gospodarki''.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach (13-15 maja) to największa impreza gospodarczo-biznesowa w Europie Środkowo-Wschodniej (www.eecpoland.eu). Podczas ok. 100 debat poruszane będą najbardziej istotne problemy gospodarcze, obejmujące także przemysł spożywczy i handel.

W blisko 100 sesjach, które odbędą się podczas trzech dni trwania Kongresu w weźmie udział kilkuset panelistów i ponad 6000 gości z Polski i z innych krajów europejskich. Od pięciu lat trwania imprezy, co roku mamy zaszczyt gościć komisarzy unijnych, premierów państw europejskich i przedstawicieli polskiego rządu. Każdy Kongres to spotkanie najważniejszych postaci świata polityki, biznesu, nauki i ekonomii (w tym także menadżerowie sieci handlowych i sektora FMCG). Tematyka sesji, debat i spotkań obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl