Od 14 maja do 2 czerwca br. inwestorzy mogą zapisywać się na obligacje Kerdos Group SA, właściciela sieci polskich drogerii Dayli i współwłaściciela jedynej luksemburskiej sieci drogerii (Meng). Wartość emisji to maksymalnie 6 mln zł.

- Celem emisji jest rozwój sprzedaży detalicznej i hurtowej, ze szczególnym akcentem na obszar e-commerce. Widzimy bardzo duży potencjał sprzedaży internetowej, gdzie wzrost kapitału obrotowego i możliwość szybszej zapłaty za dostarczone towary pozwoli nam na uzyskanie lepszych warunków handlowych u dostawców, a co za tym idzie, pozwoli nam wygenerować wyższą rentowność sprzedaży – podkreślił Kamil Kliniewski, prezes zarządu Kerdos Group SA.

Obligacje serii K Kerdos Group SA będą zabezpieczone udziałami w sieci drogerii Dayli na aż 150 proc. wartości przeprowadzonej emisji. Oprocentowanie będzie stałe i wyniesie 8 proc. rocznie, a wypłata odsetek będzie następowała kwartalnie. Okres zapadalności to 36 miesięcy, a wyemitowane papiery dłużne mają być notowane zarówno na polskim rynku Catalyst, jak również na giełdzie we Frankfurcie (Niemcy). Inwestorzy mogą składać zapisy na obligacje Kerdos Group SA w domu maklerskim Ventus Asset Management S.A. oraz w Domu Maklerskim ING Securities S.A.

Właściciel sieci drogerii Dayli Polska i udziałowiec sieci drogerii Meng w Luksemburgu, a także właściciel spółek dystrybucyjnych w Polsce i Niemczech.Spółka rozwija także sprzedaż w internecie w Polsce oraz w Luksemburgu, zarządzając hurtownią drogeryjną oraz sklepami internetowymi.

Do listopada 2014 r. spółka działała pod firmą Hygienika SA. W 2004 r. zadebiutowała na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych, gdzie notowane są jej akcje. Obligacje notowane są na rynku Catalyst. Od kwietnia 2015 r. akcje Kerdos Group SA notowane są również na giełdzie we Frankfurcie.

Czytaj więcej na www.dlahandlu.pl

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl