Jaki procent przychodów Dino stanowi sprzedaż mięsa?

„Podstawowym przedmiotem działania Grupy jest sprzedaż detaliczna w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów i wyrobów tytoniowych. Ponadto w ramach Grupy prowadzona jest produkcja wyrobów z mięsa, a powstałe produkty przeznaczone są w postaci mięsa kulinarnego odbiorcom zewnętrznym poprzez posiadaną sieć detaliczną” – ujawnia spółka w raporcie podsumowującym 2022 rok.

Przychody ze sprzedaży produktów mięsnych w 2022 roku wyniosły 2,2 mld zł, a przychody całej grupy Dino - 19,8 mld. Oznacza to, że sama sprzedaż mięsa i wędlin oraz przetworów mięsnych stanowiła nieco ponad 11 procent ogólnej sprzedaży.

Agro-Rydzyna działa od 30 lat

Chodzi o zakład Agro-Rydzyna sp. z o.o., która założona została w 1992 roku. W całości należy ona do Grupy Kapitałowej Dino Polska. Spółka specjalizuje się w produkcji świeżego mięsa kulinarnego, wędlin i przetworów mięsnych. To rzadki na rynku dyskontów przykład produkcji wyrobów marki własnej przez dyskontera.

„Zakład położony jest w południowo-zachodniej Wielkopolsce - rejonie zajmującym czołowe miejsce w województwie pod względem rozwoju rolnictwa i produkcji zwierzęcej, co daje nam idealne warunki do prowadzenia naszej działalności oraz dalszego rozwoju zakładu” – informuje na swojej stronie internetowej Agro-Rydzyna.

Zakład położony w Kłodzie zajmuje się rozbiorem półtusz, produkcją wyrobów wędliniarskich oraz dystrybucją towaru, który w całości sprzedawany jest w sieci marketów Dino.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl