10 najwyżej wycenianych giełdowych sieci handlowych w Europie

Wśród 10 najwyżej wycenianych giełdowych sieci handlowych w Europie znaleźli się także m.in. Carrefour na piątym miejscu (14,5 mld dol.) i Jeronimo Martins, właściciel Biedronki (13,4 mld dol.) na miejscu szóstym.

Liderem jest Inditex, właściciel sieci odzieżowych z Zarą na czele (95,4 mld dol.)

W zestawieniu nie znalazły się takie duże podmioty jak Aldi czy Grupa Schwarz (właściciel Lidla i Kauflandu), ponieważ nie są notowane na giełdzie.

Dino - kurs akcji przebił historyczną granicę

Dino znów na topie. 7 marca 2023 roku kurs akcji sieci przebił historyczną granicę 400 zł. W czwartek 9 marca notowania przekroczyły 405 zł.

Dino jest już na poziomie 2/3 wartości Jeronimo Martins. A to nie koniec. Jak wskazują eksperci, to właśnie Dino może być beneficjentem spowolnienia w polskiej gospodarce, które ekonomiści przepowiadają na 2023 rok.

Dino - ile sklepów w Polsce?

Pod koniec 2022 roku sieć Dino miała 2156 sklepów. Większość z nich znajduje się na południowym zachodzie Polski. Sieć wdrożyła swoją strategię „Najbliżej Ciebie” w 1999 roku. Od tej pory markety Dino powstają tam, gdzie inne sieci handlowe nie docierają. Chodzi o mniejsze miejscowości i lokalizacje, które są dość wymagające.

Kim jest Tomasz Biernacki?

Tomasz Biernacki to założyciel sieci Dino. Jego majątek szacuje się na ok. 19 mld zł. Jednak niewiele o nim wiadomo, unika mediów, nie rozmawia z dziennikarzami ani obcymi osobami. Nie ma nawet służbowego maila. 

Miliarder mieszka w Krotoszynie. 

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl